ŠACHISTÉ ZAČÍNAJÍ DALŠÍ SEZÓNU

Koncem října zahájí naši šachisté TJ Sokol Metylovice další sezónu Okresního přeboru v šachu. V předchozích dvou sezónách končili uprostřed tabulky. Tohoto umístění bude v novém ročníku velmi obtížně dosáhnout. Po dvou létech přestoupil z našeho oddílu do vyšší soutěže Petr Vysoglad, který byl jeden z nejlepších hráčů Okresního přeboru a drtivou většinu zápasů zvítězil. Byl zároveň i vedoucím družstva.

Takže hlavním  problémem bylo najít nového vedoucího družstva. Tím se stal Ing Stanislav Žwak z Metylovic. Další úkolem bylo rozšíření hráčské základny. Za náš oddíl budou nově nastupovat Jan Lavrišin,  František Žwak a Miroslav Šálek.

Formou hostování bude u nás také hrát pan Karel Koval (ročník 1921). Dle žebříčku ELO je naším pátým nejlépe hodnoceným hráčem. Autor těchto řádků jej na turnaji v Sokolovně sledoval s obrovským obdivem a respektem. Naopak nejmladším našim šachistou je Natan Žwak (ročník 2010). Věkový rozdíl mezi spoluhráči je tedy 89 let.

Karel Koval přihlíží na utkaní na vedlejší šachovnici

Dále budou u nás působit Lumír Daniš, Miroslav Plesník, Stanislav Žwak,  Tomáš Schenk a Milan Hajdušek

V leté jsme uspořádali 3 kontrolní turnaje. Účast byla velmi povzbudivá a přispěla k vytvoření pospolitého kolektivu.

Hrací dny jsou dle rozlosování v sobotu dopoledne v klubovně TJ Sokol Metylovice. Sezóna trvá do poloviny dubna 2020.

                                                                                             Milan Hajdušek

Kontakt
TJ Sokol Metylovice
Adresa: Metylovice 111, PSČ: 739 49
E-mail: sokol.metylovice@gmail.com
IČO: 683 34 630
Odpovědná osoba: Pavel Navrátil, starosta TJ Sokol Metylovice
Spojte se s námi
TOPlist