Divadlo Hovory o štěstí

POZVÁNKA DO DIVADLA

Divadelní spolek při TJ Sokol Metylovice zahájil svou třetí sezónu. Za připomenutí určitě stojí, že navazujeme na tradici místních sokolských ochotníků, sahající až do roku 1913. Tedy více než století!

Minulý rok shlédlo hru Antonína Procházky „Vraždy a něžnosti“ u nás Metylovicích, Palkovicích a Frýdlantu nad Ostravicí více než 800 diváků a ohlas byl v drtivé většině pochvalný.  To nás samozřejmě velmi povzbudilo do dalšího pokračování.

Velikou změnou pro nás je, že po dvou létech měníme autora. Ač byla spolupráce s panem Procházkou výborná a jeho hry zárukou úspěchů, rozhodli jsme letos posunout se dál. Je nás jasné, že jde o lehce riskantní krok, ale i přes to, že je Antonín Procházka skvělý, jeho autorský rukopis je ve většině jeho her podobný a my bychom rádi změnu. A věříme, že ji přivítáte i vy.

Zůstali jsme samozřejmě u komedie, na drama si zatím netroufáme. A posunuli jsme se do dravé současnosti. Hra „HOVORY O ŠTĚSTÍ MEZI ČTYŘMA OČIMA“ měla premiéru v roce 2014 a jejím tvůrcem je  Patrik Hartl (42 let).

Patrik Hartl

Znáte ho nejspíše z televize či internetu. Jeho spontánní projev a hýkavý smích, nejde přehlédnout a přeslechnout. Zdání však klame, jedná se aktuálně o nejprodávanějšího českého spisovatele zábavné literatury. Na svém kontě má přes 650 000 prodaných výtisků knih.

Navíc se ukázal jako charakter – od sokolských ochotníků z Beskyd, totiž nechce žádný poplatek za poskytnutí autorských práv ke své hře. Klobouk dolu!

A byl on – Patrik Hartl, který nám tuto svou hru doporučil.

„Hovory o štěstí mezi čtyřma očima“ komedie o sexu a lásce na nábytku IKEA.Může být něco současnějšího?

Tři částečně propojené příběhy, do nichž je inscenace členěna, představují tři různé milenecké páry ve více méně krajních situacích.

První příběh by bylo možné onálepkovat štítkem „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“, druhou jako „Reality show“ a třetí „Muži v akci“.

Všechny tři pak spojuje nábytek produkovaný známou švédskou firmou IKEA, zejména pak rozkládací pohovka. Ta má tu velkou výhodu – její potah můžete vyměnit tak jednoduše jako svého partnera. Hlavní představitelé pak na ní svedou boj o své štěstí.
Můžete se těšit na své již oblíbené herce: Pavla Navrátila, Evu Foldynovou, Pavlínu Drnkovou, Davida Hyšplera, Honzu Izvorského, Lenku Liberdovou a Michala Kišu. Představí se i další noví nadějní ochotníci: Ivana Karasová, Radim Petřík a Irena Drnková.

Režisérem je osvědčený David Hyšpler.

Kulisy a scénografií si nově vzala na starost grafička a výtvarnice Eva Auerová (rozená Krejčová) z Metylovic.

Došlo i k technickému vylepšení. Za přispění obce Metylovice jsme pořídili nový kvalitní zvukový systém. Uslyší tedy určitě všichni.

V Metylovicích odehrajeme čtyři představení.

Datum premiéry bylo stanoveno na pátek 12. dubna 2019. Další představení budou odehrána v sobotu 13. dubna a dále pak v pátek 26. dubna a naposled v sobotu 27. dubna. Všechna představení začínají v 19 hodin. Vstupné činí 150 Kč.

Délka představení: necelé 2 hodiny, včetně přestávky.

Informace o divadle budou zveřejňovány také na webových stránkách obce, facebooku, hlášením obecního rozhlasu a vylepenými plakáty.

Systém předprodeje vstupenek bude probíhat prostřednictvím Obecního úřadu.

Vstupné činí 150 Kč. Předprodej začíná v pondělí 18. března na Obecním úřadu v Metylovicích u paní Vrbové. Telefon 558 686 129 nebo 737 345 110.

Vše jako v minulých letech.

Hovory o štěstí je dobře napsaná oddychová hra, které nechybí švih a spád, a při níž si jednoduše odpočinete.

Byť se jedná o oddychovou hru, bude to tentokrát oddych zejména pro ty odrostlejší. Naše nejmenší přátele divadla letos pro jistotu do divadla neberte. V televizi, v kině a na internetu je k vidění leccos, a možná se budete po představení divit, proč jsme Vám toto doporučení dávali, ale to víte, jistota je jistota. 😊                                                                                               Milan Hajdušek

POZVÁNKA NA VOLEBNÍ VALNOU HROMADU TJ SOKOL METYLOVICE

POZVÁNKA NA VOLEBNÍ VALNOU HROMADU TJ SOKOL METYLOVICE,

která se uskuteční v neděli 10. března 2019 ve 13.30 hodin v Sokolovně v Metylovicích

Program volební valné hromady Tělocvičné jednoty Sokol Metylovice

 1. Zahájení
 2. Schválení programu volební valné hromady
 3. Zpráva mandátové, návrhové a volební komise
 4. Kontrola usnesení z Valné hromady z 12.3.2018
 5. Zpráva starosty o činnosti TJ Sokol za uplynulé období a rámcový plán činnosti na rok 2019
 6.  Zprávy předsedů oddílů a odboru všestrannosti
 7. zpráva oddílu stolního tenisu
 8. zpráva oddílu badmintonu
 9. zpráva oddílu šachy
 10. zpráva odboru všestrannosti
 11. zpráva divadelního souboru
 12. Zpráva o hospodaření TJ za uplynulé období a návrh rozpočtu na rok 2019
 13. Zpráva předsedkyně kontrolní komise
 14. Různé
 15.  Diskuse
 16.  Zpráva mandátové komise
 17.  Volby
 18.  Návrh a schválení usnesení
 19.  Závěr

Poté následuje občerstvení a volná zábava

V Metylovicích 22.2.2019 

Milan Hajdušek,

     starosta TJ Sokol Metylovice

Vánoční turnaj v badmintonu 27.12.2017

Co: Oddíl badmintonu pořádá již 6. ročník Vánočního turnaje v badmintonu
Kdy: 27. 12. 2017
Kde: Sokolovna Metylovice
Pořadatel: TJ Sokol Metylovice
Program:

 • 9:00 – turnaj jednotlivců
 • 15:00 – turnaj dvojic

Výsledky:

Přednáška profesora Jana Kellera

Představení profesora Jana Kellera

Profesor Jan Keller, poslanec Evropského parlamentu, přijal pozvání TJ Sokol Metylovice a v pátek 26. května 2017 vystoupí od 20 hodin v kinosále metylovské Sokolovny.

Přednáška bude na téma Rozpory Evropské unie při příležitosti vydání stejnojmenné knihy, kterou profesor Keller nedávno dokončil.

Kdo je metylovský rodák, jeden z nejznámějších českých sociologů? Stručná odpověď asi zní: levicový politik, sociolog, environmentalista, ekolog, politolog, pedagog – vysokoškolský profesor, spisovatel a publicista.

Narodil se r. 1955 ve Frýdku-Místku. Do šesti let žil v Metylovicích. V letech 1974–1979 vystudoval historii a sociologii na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Poté krátce působil na Filozofickém ústavu ČSAV v Praze, odkud odešel na 3 měsíce posilovat do pivovaru Nošovice (Radegast) jako závozník. Učil také na střední škole v Havířově. V roce 1983 pak přešel učit zpět na filozofickou fakultu do Brna, kde vyučoval do roku 1999. V roce 1998 stál u zrodu oboru Humanitní environmentalistika na Masarykově univerzitě v Brně. Jako stipendista francouzské vlády absolvoval ve druhé polovině 80. let studijní pobyty na univerzitách v Bordeaux, v Aix-en-Provence a na pařížské Sorbonně, kde působil v tamním archivu a zabýval se studiem dějin Francie. K Francii má velký vztah. V roce 1992 obhájil docentskou práci na téma Byrokratizace státní správy v předrevoluční Francii. Roku 1999 byl jmenován profesorem v oboru sociologie. Od roku 2000 působil 14 let jako profesor sociologie na Fakultě sociálních studií Ostravské univerzity.
Kromě aktuální politické činnosti se významně zaměřuje a angažuje v problematice trvale udržitelného rozvoje a oblasti souvislostí ekologie a sociologie. Na ekologická a sociologická témata napsal přes dvacet odborných i popularizačních knih, publikuje množství článků a komentářů, pravidelně uveřejňovaných v deníku Právo, Lidové noviny, časopise Poslední generace aj. Často veřejně vystupuje, je k slyšení v rádiu a vidění v televizi.
V únoru 2014 se stal ve volbách do Evropského parlamentu lídrem kandidátky ČSSD jako nestraník. Ve volbách získal druhý největší počet preferenčních hlasů a byl zvolen poslancem Evropského parlamentu. Tam působí ve Výboru pro zaměstnanost a sociální věci. Pracuje v Bruselu a Štrasburku, jinak žije ve Frýdku-Místku.
Dne 28. října 2013 převzal Prof. PhDr. Jan Keller, CSc. na pražském hradě z rukou prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání České republiky – Medaili za zásluhy jako ocenění za
zásluhy o stát v oblasti vědy.
Přednášky profesora Kellera, jsou atraktivní, vždy velmi navštěvovány pro svou originalitu a osobitý humor přednášejícího.

Více o tématu přednášky – Rozpory EU ve světle imigrace

Profesor Jan Keller představí svou novou knihu. Ta reaguje na současnou migrační krizi, ale ta není jejím hlavním tématem. Pojednává o hlubších strukturních napětích a rozporech skrytých v základech Evropské unie. Vychází z dokladů o narůstajících nerovnostech mezi regiony a zeměmi EU a objasňuje, proč se nedaří rozšířit koncept sociálně tržní ekonomiky na Evropskou unii jako celek. Sleduje rozpory mezi strategiemi velkých korporací a mechanismy solidarity, které financují převážně střední vrstvy. Na řadě příkladů ukazuje, jak se Evropské unii nedaří propojit prvek konkurence s principem solidarity a jak tento nesoulad vyvolává napětí a konflikty mezi různými skupinami zemí EU. V čem spočívá rozpor mezi kupeckou a občanskou logikou? Proč se zvyšují nerovnosti mezi různými částmi Evropské unie? Myslí někdo vážně boj proti daňovým rájům? Kdo zajišťuje solidaritu v Evropě? Může Evropa vzkvétat, když střední vrstvy chřadnou? Co ve skutečnosti znamená sociální integrace? Víme, jaké Evropy chceme více?

 

Přijďte – uvidíte, uslyšíte.
Zveme Vás.
TJ Sokol Metylovice

Divadlo má svůj název a logo

Je dobrým a účelným zvykem pojmenovat věci a aktivity. Nejinak tomu bylo i v případě divadelního spolku. Herci a lidé kolem si vybrali návrh Pavla Navrátila SOKOL NA PRKNECH. Námět pro nové logo navrhl Milan Hajdušek. To graficky vylepšil a zpracoval Jarda Kocourek. S novým názvem i logem vládne spokojenost

 

 

 

Výsledky sokolského školního turnaje v dámě a šachu

Odpoledne v pátek 21. dubna se uskutečnil v Základní škole majora Ambrože Bílka v Metylovicích turnaj v dámě a šachu.

Pořádala jej Tělocvičná jednota Sokol Metylovice – oddíl šachu spolu se Základní školou. Zúčastnilo se jej 11 dětí. Organizačně turnaj řídil vedoucí šachového oddílu pan Petr Vysoglad.

V dámě zvítězil Tadeáš Murka, který s přehledem porazil všechny své soupeře. Na druhém místě se umístil Filip Mohyla a na 3. místě skončil Marek Dybal.

V šachu podal nejlepší výkon „prvňák“ Nátan Žwak, který potvrdil svůj velký šachový talent a jasně zvítězil.  Tuhý boj byl sveden o druhé místo. Až v doplňkové hře nejtěsnějším rozdílem zvítězil Lukáš Onderka nad Adamem Klimánkem.

To bylo představení nejlepších, ale žádní poražení nebyli. Všechny děti se zápalem sobě vlastním se snažily o co nejlepší výsledek. Někomu to šlo lépe, jinému hůře. Aspoň si zkusily, jak zajímavé mohou být klasické deskové hry, které si jistě v mládí vyzkoušeli i jejich rodiče, babičky a dědečci.

Odměnou pro každého účastníka byly drobné dárky a minerálka od TJ Sokol. Vítězové a výše jmenovaní za svůj výkon obdrželi diplomy a poháry, které jim předal starosta TJ Sokol Milan Hajdušek. Dětem se akce líbila.

Je prokázáno, že šachy tříbí mysl, rozvíjí logiku a zvyšují IQ. Naučí trpělivosti, rozhodnosti a sebedůvěře. Není pochyb o tom, že děti se hrou šachu osobnostně a intelektuálně rozvíjejí. Šachy mohou být koníčkem na celý život. Navíc, dětí, které si hrají, nezlobí.

Sokolský šachový oddíl se snaží přilákat do svých řad mladé adepty, kteří by mohli účelně trávit svůj volný čas a zároveň se v brzké budoucnosti zúčastňovali šachových soutěží.

Poděkování patří ředitelce školy paní PaedDr. Renatě Spustové, Ph.D. a paní učitelce Mgr. Denise Radkové za jejich aktivní pomoc při turnaji.

 

Kompletní výsledky:

Dáma

1.Tadeáš Murka                5 bodů

2. Filip Mohyla               3,5 bodů

3. Marek Dybal                  3 body

4.-6. David Kopecký      2,5 bodů

4.-6. Tomáš Kopecký    2,5 bodů

4.-6. Alexandr Škopec   2,5 bodů

7. Mikuláš Stachel             2 body

Šachy

1. Nátan Žwak                    3 body

2. Lukáš Onderka           1,5 bodů

3. Adam Klimánek         1,5 bodů

4. Petr Kolařík                    0 bodu

 

mh

 

Kontakt

TJ Sokol Metylovice
Adresa: Metylovice 111, PSČ: 739 49
E-mail: sokol.metylovice@gmail.com
IČO: 683 34 630
Odpovědná osoba: Milan Hajdušek

Spojte se s námi

TOPlist