Sezóna 2019

POZVÁNKA DO DIVADLA

Divadelní spolek při TJ Sokol Metylovice zahájil další sezónu. Za připomenutí určitě stojí, že navazujeme na tradici místních ochotníků, sahající až do roku 1913!

Minulý rok shlédlo hru Antonína Procházky „Vraždy a něžnosti“ u nás v Metylovicích, Palkovicích a Frýdlantu nad Ostravicí více než 800 diváků a ohlas byl v drtivé většině pochvalný.  To nás samozřejmě velmi povzbudilo do dalšího pokračování.

Velikou změnou pro nás je, že po dvou létech měníme autora. Ač byla spolupráce s panem Procházkou výborná a jeho hry zárukou úspěchů, rozhodli jsme letos posunout se dál. Je nás jasné, že jde o lehce riskantní krok, ale i přes to, že je Antonín Procházka skvělý, jeho autorský rukopis je ve většině jeho her podobný a my bychom rádi změnu. A věříme, že ji přivítáte i vy.

Zůstali jsme samozřejmě u komedie, na drama si zatím netroufáme. A posunuli jsme se do dravé současnosti. Hra „HOVORY O ŠTĚSTÍ MEZI ČTYŘMA OČIMA“ měla premiéru v roce 2014 a jejím tvůrcem je Patrik Hartl (42 let).

Patrik Hartl

Znáte ho nejspíše z televize. Jeho spontánní projev a hýkavý smích nejde přehlédnout a přeslechnout.

Zdání však klame, jedná se aktuálně o nejprodávanějšího českého spisovatele zábavné literatury. Na své kontě má přes 650 000 prodaných výtisků knih.

Navíc se ukázal jako charakter – od sokolských ochotníků z Beskyd, totiž nechce žádný poplatek za poskytnutí  autorských práv ke své hře. Klobouk dolu!

A byl on – Patrik Hartl, který nám tuto svou hru doporučil.

„Hovory o štěstí mezi čtyřma očima“ situační komedie o sexu a lásce na nábytku IKEA.Může být něco současnějšího? 😊

Tři částečně propojené příběhy, do nichž je inscenace členěna, představují tři různé milenecké páry ve více méně krajních situacích. První story by bylo možné onálepkovat štítkem „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“, druhou „Reality show“ a třetí „Muži v akci“.

Všechny tři pak spojuje nábytek produkovaný známou švédskou firmou IKEA, zejména pak rozkládací pohovka. Ta má tu velkou výhodu – její potah můžete vyměnit tak jednoduše jako svého partnera. Hlavní představitelé pak na ní svedou boj o své štěstí.
Můžete se těšit na své již oblíbené herce: Pavla Navrátila, Evu Foldynovou, Pavlínu Drnkovou, Davida Hyšplera, Honzu Izvorského, Lenku Liberdovou a Michala Kišu. Představí se i noví nadějní ochotníci Ivana Karasová a Radim Petřík.

Režisérem je osvědčený David Hyšpler.

Kulisy a scénografií si nově vzala na starost grafička a výtvarnice Eva Auerová (rozená Krejčová) z Metylovic.

Došlo i k technickému vylepšení. Za přispění obce Metylovice jsme pořídili nový kvalitní zvukový systém. Uslyší tedy určitě všichni.

Předpokládané datum premiéry bylo stanoveno na 12. dubna 2019 a všechny další termíny upřesníme v blízké době.

Informace o divadle budou zveřejňovány na webových stránkách obce, facebooku, hlášením obecního rozhlasu a vylepenými plakáty.

Systém předprodeje vstupenek bude probíhat prostřednictvím Obecního úřadu. Vše jako v minulých letech.

V Metylovicích bychom chtěli odehrát čtyři představení. Počítáme i s výjezdy do okolí.

Délka představení: necelé 2 hodiny včetně přestávky.

Hovory o štěstí je dobře napsaná oddychová hra, které nechybí švih a spád, a při níž si jednoduše oddychnete.

Byť se jedná o oddychovou hru, bude to tentokrát oddych zejména pro ty odrostlejší. Naše nejmenší přátele divadla letos pro jistotu do divadla neberte.

Všechny Vás srdečně do divadla zvu a věřím, že se Vám nová hra bude líbit.

Milan Hajdušek, vedoucí DS Sokol na prknech.

V LÉTĚ HRAJEME V LUHAČOVICÍCH

Začátkem února nás ohromně potěšilo pozvání do lázní Luhačovice na 7. ročník festivalu pod názvem „Luhačovická divadelní sešlost“. Jde o tradiční setkání ochotnických divadelních souborů.

Probíhá každoročně v polovině června a vždy se zúčastní 3 vybrané soubory, většinou z Česka, ale i ze Slovenska či Rakouska (krajané z Vídně).

A právě my, bychom měli festival v pátek 14. června 2019 v Lázeňském divadle zahájit, se hrou „Vraždy a něžnosti“. Plná kapacita hlediště je okolo 300 diváků.

Vše je pro nás velice technicky, finančně, organizačně a personálně složité, ale uděláme maximum proto, abychom v proslulých Luhačovicích úspěšně vystoupili.

Taková nabídka se prostě neodmítá! Držte nám palce!

M.Hajdušek

Plakát na hru Hovory o štěstí mezi čtyřma očima