Šachy

Tj Sokol Metylovice zve dívky a chlapce do nově založeného šachového oddílu mládeže

CO ZAJÍMAVÉHO VÁM ŠACHY MOHOU NABÍDNOUT?

• Je prokázáno, že šachy tříbí mysl a zvyšují IQ
  • Naučí trpělivosti, rozhodnosti a sebedůvěře
  • Dobrý šachista umí vyhrávat, prohrávat a poučit se z chyb
  • V kroužku najdete nové kamarády a kamarádky
  • Šachy mohou být vaším koníčkem na celý život.

Vážení rodiče, milé děti,

nově založený šachový oddíl při TJ Sokol nabízí všem zájemcům možnost přihlásit se tohoto oddílu. Zájemci mohou být i úplní začátečníci, nebo i ti, kteří již hrát umí a chtějí se naučit hrát lépe.

Všichni dostanou šanci, zúčastňovat se šachových soutěží, kde si mohou změřit své dovednosti s dalšími dětmi.

Vedoucím oddílu je dlouholetý aktivní hráč Petr Vysoglad z Metylovic, který dohlédne na to, aby se děti nenudily a něco naučily.

Tréninky a zápasy budou probíhat v klubovně TJ Sokol v Sokolovně

Bližší informace získáte na tel. čísle 606 669 800.

Tak neváhejte a přijďte mezi nás!

POZVÁNKA NA TURNAJ

Výsledky sokolského turnaje v dámě a šachu

Odpoledne v pátek 21. dubna se uskutečnil v Základní škole majora Ambrože Bílka v Metylovicích turnaj v dámě a šachu. Pořádala jej Tělocvičná jednota Sokol Metylovice – oddíl šachu spolu se Základní školou. Zúčastnilo se jej 11 dětí. Organizačně turnaj řídil vedoucí šachového oddílu pan Petr Vysoglad.

V dámě zvítězil Tadeáš Murka, který s přehledem porazil všechny své soupeře. Na druhém místě se umístil Filip Mohyla a na 3. místě skončil Marek Dybal.

V šachu podal nejlepší výkon „prvňák“ Nátan Žwak, který potvrdil svůj velký šachový talent a jasně zvítězil.  Tuhý boj byl sveden o druhé místo. Až v doplňkové hře nejtěsnějším rozdílem zvítězil Lukáš Onderka nad Adamem Klimánkem.

To bylo představení nejlepších, ale žádní poražení nebyli. Všechny děti se zápalem sobě vlastním se snažily o co nejlepší výsledek. Někomu to šlo lépe, jinému hůře. Aspoň si zkusily, jak zajímavé mohou být klasické deskové hry, které si jistě v mládí vyzkoušeli i jejich rodiče, babičky a dědečci.

Odměnou pro každého účastníka byly drobné dárky a minerálka od TJ Sokol. Vítězové a výše jmenovaní za svůj výkon obdrželi diplomy a poháry, které jim předal starosta TJ Sokol Milan Hajdušek. Dětem se akce líbila.

Je prokázáno, že šachy tříbí mysl, rozvíjí logiku a zvyšují IQ. Naučí trpělivosti, rozhodnosti a sebedůvěře. Není pochyb o tom, že děti se hrou šachu osobnostně a intelektuálně rozvíjejí. Šachy mohou být koníčkem na celý život. Navíc, dětí, které si hrají, nezlobí.

Sokolský šachový oddíl se snaží přilákat do svých řad mladé adepty, kteří by mohli účelně trávit svůj volný čas a zároveň se v brzké budoucnosti zúčastňovali šachových soutěží.

Poděkování patří ředitelce školy paní PaedDr. Renatě Spustové, Ph.D. a paní učitelce Mgr. Denise Radkové za jejich aktivní pomoc při turnaji.

Kompletní výsledky:

Dáma