Sokolská činnost v létě

Všechna sokolská činnost, ať už sportovní nebo kulturní, je aktivní především od podzimu do jara. S prvním pěkným počasím a příjemnými teplotami všechny spolky finišují a přesouvají své sportovní aktivity ven nebo nastává letní přestávka pro dovolenou a regeneraci. Ovšem Sokol jako celek nezahálí ani v létě.

Jako první se naši sokoli zúčastnili 27.ročníku Soutěže netradičních družstvech v požárním útoku. Loni náš tým s názvem “Bez ohledu na umístění nejlepší” soutěžil poprvé a hned vybojoval krásné 5. místo. Letos jsme se rozhodli jít ještě výš. Změnili jsme název na “Lepší než loni” a lehce pozměnili sestavu. Nově se v našem týmu objevil Honza Izvorský a Pavlína Navrátilová. Tyto změny se ukázaly jako pozitivní a tentokrát se sokolský tým umístil na bedně, a to na úžasném 3. místě. Umístění nás zvlášť těší, protože konkurenční týmy byly ve skvělé formě a byl to boj o každou vteřinu.

Zleva: Pavlína Navrátilová, Pavel Navrátil, David Hyšpler, Jakub Drnek, Jan Izvorský, Jan Sasyn, Tomáš Šigut

Obec Metylovice uspořádala opět Den obce a s ním již 5. ročník Gulášmetu, jehož jsme pravidelní účastníci. Po loňském ročníku, kde náš tým triumfoval s hovězím Olympijským gulášem, a to v obou kategoriích, poroty i diváků, jsme se rozhodli účast potvrdit i letos. Pro hlavní surovinu jsme se opět rozhodli pro hovězí kližku. Loni se tato volba vyplatila, a tudíž jsme na ní vsadili i v letošním roce. Co se ale změnilo, byl název, a to “Guláš na prknech”. Zvolili jsme tématiku a výzdobu stánku podle našeho divadelního spolku Sokol na prknech. Hlavní kuchař byl rovněž jeden z našich skvělých herců, a to Jirka Liberda. K ruce měl celý tým zkušených sokolů, ať už z předešlých ročníků Gulášmetu či samotných skvělých kuchařů. Bohužel se nám letos nepovedlo obhájit výsledky z loňska, ale i tak můžeme říct, že se nám guláš povedl. Musím uznat, že celá tato akce se hodně posunula dopředu. Všechny týmy se vyznamenaly skvělými gastronomickými výsledky, ale i zázemím okolo. A to je jedině dobře, poněvadž vytvořili skvělou atmosféru nejen pro návštěvníky, ale i pro zbytek účastníků Gulášmetu 2019.

Pavel Navrátil, starosta TJ Sokol Metylovice

Kontakt
TJ Sokol Metylovice
Adresa: Metylovice 111, PSČ: 739 49
E-mail: sokol.metylovice@gmail.com
IČO: 683 34 630
Odpovědná osoba: Pavel Navrátil, starosta TJ Sokol Metylovice
Spojte se s námi
TOPlist