SOKOL NA PRKNECH VYSTOUPÍ 27. ŘÍJNA V MALENOVICÍCH

Od pátku 25. do neděle 27. října  proběhne v nedalekých  Malenovicích  1. ročník festivalu ochotnických divadel FIGA BOROVÁ. Příznivci amatérského divadla tak mohou oslavit  sté výročí Ochotnického spolku malenovického. SOKOL NA PRKNECH VYSTOUPÍ 27. ŘÍJNA V MALENOVICÍCH

Náš divadelní spolek Sokol na prknech vystoupí v neděli 27. října od 17 hodin v Hospodě Pod Borovou. Odehrajeme tam hru Antonína Procházky S tvojí dcerou ne. S tímto představením jsme na jaře 2017 svou divadelní činnost začínali. Pozvání na festival si ceníme a herci se na vystoupení těší. Jsme rádi, že si můžeme zahrát na podobné akci, nasbírat nové zkušenosti a zároveň si vyměnit divadelní poznatky s kolegy, ochotníky z blízkého okolí.

Divadelníci se na své vystoupení již od začátku září pečlivě připravuji. Postavili jsme si u nás na jevišti originál kulisy a herci pod vedením režiséra Davida Hyšplera poctivě 2 x týdně zkoušejí. Rádi bychom, kdyby jste si udělali čas a přišli se nás v neděli 27.10. do Malenovic podívat. Potěšilo by nás to.

Samotný festival  FIGA BOROVÁ začne v Hospodě Pod Borovou v pátek 25.10 v 18 hodin slavnostním zahájením, po němž bude následovat „obnovená derniéra“ hry Povídačky o zbojnících aneb Ondráš. Právě tato komedie s folklorními prvky totiž stála v roce 2010 u znovuzrození malenovického souboru. Představení tentokrát doplní živý hudební doprovod cimbálové muziky Kotci.

Sobota bude patřit kyjovickému Divadlu Pod zámkem, které uvede hru Torbena Bettse Kočka v oreganu. Začátek představení je v 18 hodin.

Nedělní odpoledne zahájí od 15 hodin představení dětského divadelního kroužku z malenovického CVČ U Rosníčky a jeho originální ztvárnění klasických bajek.

Rovněž v neděli 27. října vystoupí od 17 hodin náš divadelní spolek Sokol na prknech hrou S tvojí dcerou ne a přehlídku tak uzavře.

Předprodej vstupenek  bude probíhat přes Obecní úřad v Malenovicích a na telefonním čísle 773 982 228. Jednotlivé vstupné je 90,- Kč, permanentka na celý program stojí 200,- Kč.

Milan Hajdušek