Stolní tenis

Začátku stolního tenisu  v Metylovicích se datují od roku 1940.  V zápise ze schůze konkurenční  Tělocvičné jednoty Orel se píše: “na návrh Celina Kuhejdy byl zřízen odbor stolního tenisu, do kterého se ihned přihlásili tři členové a tři členky”. Orel tehdy působil v sále hostince “Na Čihadle”.

V Sokolovně se po válce taky občas pinkalo.Pamětníci jej rekreačně hráli ještě ve staré tělocvičně, kde byl k dispozici nový, docela kvalitní stůl. Hrávalo se tam až do zbourání tohoto prostoru v roce 1970. Po rekonstrukci Sokolovny v roce 1974 se zájemci o tento sport složili na zakoupení hracích stolů a dalšího potřebného příslušenství a začali tento sport provozovat. Byli to Jirka Liberda, Mirek Němec, Libor Polách, Milan Hajdušek, Petr Šimek, Bob Juřica, Aleš Bílek, Ivoš Šigut, Zdenek Lepík, Petr Kuhejda a další.

Z těchto hráčů se vytvořilo registrované družstvo, které se přihlásilo v sezoně 1975/1976 do nejnižší mistrovské soutěže. Začalo hrát i B mužstvo

Tento elán vydržel cca 5 let a pak došlo z různých příčin k poklesu zájmu. V roce 1982 oddíl zastavil činnost.

Po dlouholeté  přestávce  byl v září roku 2000 oddíl stolního tenisu  znovu obnoven. Při založení měl osm členů. Hlavní zásluhu na tom měli Aleš Bílek, Mudr. Záškodný, Jirka Liberda a další. Po dohodě s obecním úřadem byla zřízena herna v kinosále sokolovny. Byla instalována svítidla, hrací prostor byl rozšířen demontováním stupně a řady sedadel kinosálu. Byly zakoupeny 4 stoly a síťky. TJ Ferrum Frýdlant bezplatně převedl 15 ks ohrádek. Později se již hrálo normálně v tělocvičně. Později se vytvořilo i družstvo žáků.

Od té doby oddíl nepřetržitě pokračuje ve své činnosti. Výsledky jsou proměnné, ale touha vítězit je stále stejná. Prostor je dán i zájemcům, o víceméně rekreační ping pong.

Materiální podmínky oddílu jsou velmi dobré. Hodně také pomohla zásadní rekonstrukce tělocvičny v r.2013.  Nové byla položená 4 vrstvá  bezvadná palubovka, hraje se na značkových, kvalitních stolech s výborným osvětlením s protislunečním zastíněním.

Nyní (2017) má oddíl 20 aktivních členů.

Aktuálně (leden 2017) má 3 družstva mužů  (A tým hraje okresní soutěž 1.třídy, B tým hraje okresní soutěž 2.třídy a  C tým hraje okresní soutěž 5.třídy).

Chodí trénovat i několik žáčků, kteří jsou zatím na „volné noze“ a pro které je ping pong spíše hrou. Zatrénovat si chodí i neregistrováni zájemci a sympatizanti, či hráči z okolních oddílů, především Lhotky. Zpestřením je i hra proti Donic Robotu.

Dlouholetou chloubou oddílu je pořádání turnajů dvojic. Konají se 2 x ročně, vždy v době velikonoční a vánoční, za velikého zájmu účastníků. Sponzorsky je dobře zajištěn. Pro velký zájem je v posledních létech  turnaj, víceméně jen na pozvání. Zúčastňuje se většinou 16 – 18 dvojic.

Tréninky probíhají ve středu a v pátek. Předsedou oddílu je Aleš Bílek.

Družstva

Seznam registrovaných hráčů