Nová divadelní hra!

Vážení fanoušci Sokola na prknech Metylovice, dovolte mi Vás pozvat na nové divadelní představení.

Vybrat novou hru bylo tentokráte maximálně složité. Přečetli jsme okolo patnácti scénářů a pořád to nebylo ono. Neustále nám přečtené scénáře připomínaly již námi odehraná představení. Nechtěli jsme připustit, aby si náš divák řekl, toto už jsem viděl, toto už hráli. A tak se zrodil PLÁN. Autorem hry je Radim Petřík. Že Vám to jméno něco říká? Ano, je tomu opravdu tak, je to ten mladý, pohledný, svalnatý herec Sokola na prknech. Z toho vyplývá, že poprvé v novodobé historii našeho divadelního spolku budeme hrát autorskou hru. Je to odvážný počin, a já věřím, že se tento divadelní kus bude líbit. A jak svou hru okomentoval samotný autor? Je to tragikomedie o vztazích a o všem, co k nim patří. O rozpálených vášních a chladném pragmatismu, ženské síle a mužské slabosti, přátelství a nenávisti. Ne každá pistole musí vystřelit a ne každý plán se musí zvrtnout. Nebo ano? Tohle každopádně nebude klidný večírek! Přijměte pozvání!

Zajímá Vás, koho letos uvidíte na jevišti? Těšit se můžete na herecké výkony Evy Foldynové, Ireny

Drnkové, Mirky Bílkové, Jiřího Liberdy, Radima Petříka a mé maličkosti.

Premiéra hry bude 20. října. V Metylovicích odehrajeme pět představení.

Čtyři klasicky v říjnu (20.10., 21.10., 27.10., 28.10.) a v pátek 1. prosince se rozloučíme derniérou. Opět vyjedeme hrát i mimo Metylovice, konkrétně do Frýdlantu nad Ostravicí a do Palkovic.

Dovolte mi představit jednu novinku. Rozhodli jsme se jít s dobou a začít prodávat vstupenky na internetu. Předprodej začne 4. září na stránkách sokolnaprknech.cz Kdo by přece jenom tuto novinku nepřivítal s nadšením, bude mít možnost vstupenky koupit klasicky na Obecním úřadě v Metylovicích, rovněž od 4. září. Cena vstupenky zůstává od roku 2019 stále stejná – 150 Kč.

Věříme, že se na novou hru těšíte stejně jako my! Budeme moc rádi, když nás v hojném počtu

přijdete podpořit, pobavit se, odreagovat a třeba i trochu zatleskat.

Těšíme se na Vás, v říjnu v kinosále Sokolovny na viděnou.

Jan Izvorský

Vedoucí divadelního spolku Sokol na prknech