Divadlo Hovory o štěstí

POZVÁNKA DO DIVADLA

Divadelní spolek při TJ Sokol Metylovice zahájil svou třetí sezónu. Za připomenutí určitě stojí, že navazujeme na tradici místních sokolských ochotníků, sahající až do roku 1913. Tedy více než století!

Minulý rok shlédlo hru Antonína Procházky „Vraždy a něžnosti“ u nás Metylovicích, Palkovicích a Frýdlantu nad Ostravicí více než 800 diváků a ohlas byl v drtivé většině pochvalný.  To nás samozřejmě velmi povzbudilo do dalšího pokračování.

Velikou změnou pro nás je, že po dvou létech měníme autora. Ač byla spolupráce s panem Procházkou výborná a jeho hry zárukou úspěchů, rozhodli jsme letos posunout se dál. Je nás jasné, že jde o lehce riskantní krok, ale i přes to, že je Antonín Procházka skvělý, jeho autorský rukopis je ve většině jeho her podobný a my bychom rádi změnu. A věříme, že ji přivítáte i vy.

Zůstali jsme samozřejmě u komedie, na drama si zatím netroufáme. A posunuli jsme se do dravé současnosti. Hra „HOVORY O ŠTĚSTÍ MEZI ČTYŘMA OČIMA“ měla premiéru v roce 2014 a jejím tvůrcem je  Patrik Hartl (42 let).

Patrik Hartl

Znáte ho nejspíše z televize či internetu. Jeho spontánní projev a hýkavý smích, nejde přehlédnout a přeslechnout. Zdání však klame, jedná se aktuálně o nejprodávanějšího českého spisovatele zábavné literatury. Na svém kontě má přes 650 000 prodaných výtisků knih.

Navíc se ukázal jako charakter – od sokolských ochotníků z Beskyd, totiž nechce žádný poplatek za poskytnutí autorských práv ke své hře. Klobouk dolu!

A byl on – Patrik Hartl, který nám tuto svou hru doporučil.

„Hovory o štěstí mezi čtyřma očima“ komedie o sexu a lásce na nábytku IKEA.Může být něco současnějšího?

Tři částečně propojené příběhy, do nichž je inscenace členěna, představují tři různé milenecké páry ve více méně krajních situacích.

První příběh by bylo možné onálepkovat štítkem „Zatloukat, zatloukat, zatloukat“, druhou jako „Reality show“ a třetí „Muži v akci“.

Všechny tři pak spojuje nábytek produkovaný známou švédskou firmou IKEA, zejména pak rozkládací pohovka. Ta má tu velkou výhodu – její potah můžete vyměnit tak jednoduše jako svého partnera. Hlavní představitelé pak na ní svedou boj o své štěstí.
Můžete se těšit na své již oblíbené herce: Pavla Navrátila, Evu Foldynovou, Pavlínu Drnkovou, Davida Hyšplera, Honzu Izvorského, Lenku Liberdovou a Michala Kišu. Představí se i další noví nadějní ochotníci: Ivana Karasová, Radim Petřík a Irena Drnková.

Režisérem je osvědčený David Hyšpler.

Kulisy a scénografií si nově vzala na starost grafička a výtvarnice Eva Auerová (rozená Krejčová) z Metylovic.

Došlo i k technickému vylepšení. Za přispění obce Metylovice jsme pořídili nový kvalitní zvukový systém. Uslyší tedy určitě všichni.

V Metylovicích odehrajeme čtyři představení.

Datum premiéry bylo stanoveno na pátek 12. dubna 2019. Další představení budou odehrána v sobotu 13. dubna a dále pak v pátek 26. dubna a naposled v sobotu 27. dubna. Všechna představení začínají v 19 hodin. Vstupné činí 150 Kč.

Délka představení: necelé 2 hodiny, včetně přestávky.

Informace o divadle budou zveřejňovány také na webových stránkách obce, facebooku, hlášením obecního rozhlasu a vylepenými plakáty.

Systém předprodeje vstupenek bude probíhat prostřednictvím Obecního úřadu.

Vstupné činí 150 Kč. Předprodej začíná v pondělí 18. března na Obecním úřadu v Metylovicích u paní Vrbové. Telefon 558 686 129 nebo 737 345 110.

Vše jako v minulých letech.

Hovory o štěstí je dobře napsaná oddychová hra, které nechybí švih a spád, a při níž si jednoduše odpočinete.

Byť se jedná o oddychovou hru, bude to tentokrát oddych zejména pro ty odrostlejší. Naše nejmenší přátele divadla letos pro jistotu do divadla neberte. V televizi, v kině a na internetu je k vidění leccos, a možná se budete po představení divit, proč jsme Vám toto doporučení dávali, ale to víte, jistota je jistota. 😊                                                                                               Milan Hajdušek