Výsledky sokolského školního turnaje v dámě a šachu

Odpoledne v pátek 21. dubna se uskutečnil v Základní škole majora Ambrože Bílka v Metylovicích turnaj v dámě a šachu.

Pořádala jej Tělocvičná jednota Sokol Metylovice – oddíl šachu spolu se Základní školou. Zúčastnilo se jej 11 dětí. Organizačně turnaj řídil vedoucí šachového oddílu pan Petr Vysoglad.

V dámě zvítězil Tadeáš Murka, který s přehledem porazil všechny své soupeře. Na druhém místě se umístil Filip Mohyla a na 3. místě skončil Marek Dybal.

V šachu podal nejlepší výkon „prvňák“ Nátan Žwak, který potvrdil svůj velký šachový talent a jasně zvítězil.  Tuhý boj byl sveden o druhé místo. Až v doplňkové hře nejtěsnějším rozdílem zvítězil Lukáš Onderka nad Adamem Klimánkem.

To bylo představení nejlepších, ale žádní poražení nebyli. Všechny děti se zápalem sobě vlastním se snažily o co nejlepší výsledek. Někomu to šlo lépe, jinému hůře. Aspoň si zkusily, jak zajímavé mohou být klasické deskové hry, které si jistě v mládí vyzkoušeli i jejich rodiče, babičky a dědečci.

Odměnou pro každého účastníka byly drobné dárky a minerálka od TJ Sokol. Vítězové a výše jmenovaní za svůj výkon obdrželi diplomy a poháry, které jim předal starosta TJ Sokol Milan Hajdušek. Dětem se akce líbila.

Je prokázáno, že šachy tříbí mysl, rozvíjí logiku a zvyšují IQ. Naučí trpělivosti, rozhodnosti a sebedůvěře. Není pochyb o tom, že děti se hrou šachu osobnostně a intelektuálně rozvíjejí. Šachy mohou být koníčkem na celý život. Navíc, dětí, které si hrají, nezlobí.

Sokolský šachový oddíl se snaží přilákat do svých řad mladé adepty, kteří by mohli účelně trávit svůj volný čas a zároveň se v brzké budoucnosti zúčastňovali šachových soutěží.

Poděkování patří ředitelce školy paní PaedDr. Renatě Spustové, Ph.D. a paní učitelce Mgr. Denise Radkové za jejich aktivní pomoc při turnaji.

 

Kompletní výsledky:

Dáma

1.Tadeáš Murka                5 bodů

2. Filip Mohyla               3,5 bodů

3. Marek Dybal                  3 body

4.-6. David Kopecký      2,5 bodů

4.-6. Tomáš Kopecký    2,5 bodů

4.-6. Alexandr Škopec   2,5 bodů

7. Mikuláš Stachel             2 body

Šachy

1. Nátan Žwak                    3 body

2. Lukáš Onderka           1,5 bodů

3. Adam Klimánek         1,5 bodů

4. Petr Kolařík                    0 bodu

 

mh

 

Kontakt
TJ Sokol Metylovice
Adresa: Metylovice 111, PSČ: 739 49
E-mail: sokol.metylovice@gmail.com
IČO: 683 34 630
Odpovědná osoba: Pavel Navrátil, starosta TJ Sokol Metylovice
Spojte se s námi
TOPlist