Něco o astrofyzice

V sobotu 21.února 2015 v 18.00 hodin proběhne v metylovské Sokolovně zajímavá přednáška našeho mladého spoluobčana Mgr. Jaroslava Vrby pod názvem

„Něco o astrofyzice“

Požádali jsme absolventa Slezské university aby nám své představení trochu přiblížil.

Přibližně v hodinové přednášce bych se chtěl zaměřit na průlet nejzajímavějšími poznatky aktuální fyziky a to především z oboru astrofyziky, vývoje hvězd a především jejich koncových stádií jako jsou například černé díry.

Dále bych se rád dotkl a laicky osvětlil fyziku, jejímž otcem byl Albert Einstein, tedy Teorie relativity a jejich nejhmatatelnějších důsledků a výsledků jež jsou třeba i červí díry, dilatace času a z něj plynoucí paradox dvojčat.

V závěru se pokusím nastínit aktuální problémy nynější fyziky (Temná hmota, Temná energie, …), jejich možná východiska, a také to čím se zaobírají astrofyzikové v České republice, včetně mne.

Pak bude následovat diskuze, kde se bude možno bez ostychu zeptat na jakýkoli dotaz z dané problematiky.

Všechny Vás srdečně zvu a moc se těším na Vaši účast a všetečné dotazy.

Váš metylovský astrofyzik Jarek Vrba.

Pozvánka na přednášku

Pozvánka ke stažení: zde